O czym pamiętać regulując fotel biurowy?

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z wpływu, jaki wykorzystywany przez nas fotel biurowy wywiera na nasze zdrowie, nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że ma on również znaczenie dla naszej wydajności pracy oraz samopoczucia.

Jeśli nie jest wygodny, wyprowadzenie nas z równowagi przestaje być zadaniem skomplikowanym, a samo skupienie się na sprawach zawodowych staje się wyzwaniem, któremu coraz trudniej jest nam sprostać. W pewnym momencie zaczynamy też borykać się z bólami pleców i niepokojącym sztywnieniem karku, choć lista uciążliwych dolegliwości potrafi być zdecydowanie dłuższa. Przystępując do zakupu fotela biurowego powinniśmy więc skoncentrować się na jego starannym przetestowaniu, gdy zaś uznaliśmy, że weszliśmy w posiadanie rozwiązania, które nas satysfakcjonuje, musimy skoncentrować się na jego właściwym ustawieniu.

Tu na pierwszy plan wysuwa się wysokość fotela. Na szczęście, jej regulacja nie powinna być zadaniem zbyt skomplikowanym. Musimy zadbać przede wszystkim o to, aby nasze nogi swobodnie opierały się na podłodze, choć duże znaczenie ma również lekkie rozwarcie kolan tak, aby nie dochodziło do blokady przepływu krwi. Jeśli zależy nam na odpowiedniej regulacji podłokietników, pierwszym krokiem powinno być wygodne usadowienie się możliwie jak najbliżej biurka tak, aby nasze łokcie tworzyły kąt jak najbardziej zbliżony do dziewięćdziesięciu stopni.

parametry regulacji krzesła biurowego Wskazane jest, aby same podłokietniki przesuwały się horyzontalnie, co umożliwi dopasowanie ich odległości względem biurka. Innym ważnym czynnikiem, na którym należy się skoncentrować jest możliwość opierania ramion na podłokietnikach. Dzięki temu nasz kręgosłup nie jest obciążony, a plecy nie obciążają się.

Nie zaszkodzi też wyprofilować oparcie, co staje się możliwe po oparciu pleców na fotelu przynajmniej do wysokości łopatek. Innym parametrem, którym wypada się zainteresować jest głębokość siedziska oraz regulacja zagłówków, choć bowiem często się je ignoruje, mają nieocenione znaczenie, gdy w grę wchodzi troska o szyję.

Story Page